PROGRAMLAMA
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

PARDUS izlenimleri & deneyimleri & yorumları 2

PARDUS izlenimleri & deneyimleri & yorumları 2 Empty PARDUS izlenimleri & deneyimleri & yorumları 2

Mesaj  Admin Çarş. Eyl. 15, 2010 10:58 pm

....Yazıma devam ediyorum arkadaşlar...

Güncellemeler pardustaki bu güzellik kullanılan her türlü program olsun dirver olsun vb yazılımların güncellemesi paket yöneticisine giriş yaptıktan sonra , güncel paketleri göster seçeneğine tıklayarak güncel paketlere ulaşabiliyorsunuz.Bir detay güncellemeler veya var olan paketleri kurmak için internet bağlantınız bulunmalı arkadaşlar.Güncel paketlere ulaştıktan sonra paketlerin kurulmasını seceneğini tıklayarak yep yeni güncel bir pardusa merhaba diyebilirsiniz.Paket kavramının başka bir güzel yanıda arkadaşlar mesela nerede ise hepimiz ufakta olsa oyun kurmuşuzdur bilgisayarımıza ve bu oyunlarım kimisi ek programlara ihtiyaç duymaktadir bunlardan herhangi birisi eksik oldumu oyun çalışmamaktadir.Pardus'taki paket kavramında da bu konuda unutulmamiş örnek olarak bir oyun kuracaksanız , onun ihtiyaç duyacaği ek yazılımlarda kurulması gerektiğini söylüyor ve söylerken zaten paketleri işaretleyip önünüze koyuyor size sadece seçili pakeleri kur demek kalıyor.Pardusta müzik vb dosyaların çalıştırılmasında birazcık bahsedeyim mesela müzik dosyasını çalacaksınız çok basit sadece müziği oynatıcınız örn:amarok üzerine sürükleyip bırakın çalışmaması halinde de programı calıstırın ve çalma listesi bölümüne sürükleyip bırakıp müziğin ritmine kendinizi bırakabilirsiniz.Exe dosyaların çalıştırılması konusuna gelince çift tıklama yaparsanız ne ile acılsın (birlikte ac ) seklinde bir bölümle karşılasacaksınız eğer çalıştıracağınız ortamı biliyorsanız seçersiniz yoksa da bu kısımı tam bilmiyorum deneyip yazacağım Smile . Başka bahsedeceğim konu ise birden çok masaüstü seçeneği kurulum esnasında oynamalar yapmazsanız alttaki araç çubuğunun sol tarafında 4 pencere seklinde masa üstü kısa yolları bulunuyor .Bu özelliğe windows'ta yanlış hatırlamıyorsam ek programlar yardımı ile mesela : cube dekstop programı yardımı ile ulaşabiliyorsunuz birden çok masa üstü ne işe yara diyecek olan arkadaşlarım için söylemek istiyorum mesela bir ekranda çalışmalarınızı yaparken diğer ekranda yazışmalarınızı yapabilirsiniz ve bir diğer ekranda da başka bir kullanıcı ya kullanma alanı oluşturabilirsiniz. Virtualbox programı yardımı ile (paketlerde dahil olarak bulunuyor) birden çok sanal makineler oluşturabilir birden çok işletim sisteminin kullanımı keyfine sahip olabilirsiniz. Şimdilik bu kadar zaman zaman yazacağım arkadaşlar iyi geceler iyi paylaşımlar yararlı olması dileklerimle...
Admin
Admin
Admin

https://programlama.yetkin-forum.com

- Similar topics